آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام

ساخت کانال تلگرام یکی از قابلیتهایی است که مسنجر تلگرام ارایه کرده است. شما به سادگی میتوانید یک کانال تلگرام برای خود ایجاد کرده و آن را مدیریت کنید.

در این آموزش قصد داریم شما عزیزان را با نحوه ساخت کانال تلگرام عمومی (public) و کانال تلگرام خصوصی (private) آشنا کنیم.

۱) برای ساخت کانال تلگرام بر روی دکمه منو در برنامه تلگرام کلیک کنید که پنجره ای به شکل زیر باز میشود:

 

آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام

 

در این مرحله بر روی New Channel کلیک کنید تا پنجره ای مانند شکل زیر باز شود.

 

آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام

 

۲) در این مرحله در قست Channel name نامی برای کانال تلگرام خود انتخاب کنید. در قسمت Description نیز توضیحاتی درباره فعالیت کانال تلگرام خود وارد کنید و سپس بر روی Create کلیک کنید تا پنجره ای مانند شکل زیر باز شود.

 

آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام

 

۳) در این مرحله که به صورت پیشفرض گزینه Public Channel انتخاب شده است کانال تلگرام به صورت عمومی بوده و میتوان برای آن یک آیدی یکتا انتخاب کرد.

مزیت کانال عمومی این است که برای دیگر کاربران قابل جستجو میباشد و به راحتی میتوانند کانال شما رو پیدا کنند و عضو کانال شوند.

در قسمت Link یک آیدی برای کانال خود وارد کنید که در صورت آزاد بودن پیغام  this link is available و در صورت آزاد نبودن پیغام sorry, this link is occupied را نشان میدهد. سپس بر روی Save کلیک کنید تا کانال به صورت پابلیک ایجاد شود.

برای ساخت کانال تلگرام خصوصی یا private گزینه Private Channel را انتخاب کنید. لینکی همانند تصویر زیر ساخته میشود که مختص کانال شما میباشد. فرقی که کانال خصوصی با کانال عمومی دارد این است که کانال خصوصی توسط دیگر کاربران قابل جستجو نیستند.

 

آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام

 

سپس بر روی Save کلیک کنید تا کانال به صورت خصوصی ایجاد شود.

۴) بعد از ایجاد کانال, میتوانید با رفتن به پروفایل کانال مانند تصویر زیر عکس پروفایل کانال و دیگر تنظیمات کانال را ویرایش کنید.

 

آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *